Loty do Rzymu

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich lotów i zarezerwuj loty już od 130 zł.
klasa ekonomiczna
1 pasażer
dorośli
dzieci 2-11 lat
niemowlęta 0-24 miesiące
Rezerwuj loty do Rzymu, wybierz najlepsze połączenie lotnicze
Nie znalazłeś interesującego miejsca wylotu? Zobacz loty z innych lotnisk w Polsce

Masz w planach lot do Rzymu? Nie czekaj tylko rezerwuj bilety lotnicze do stolicy Włoch na najlepszych stawkach cenowych. Biletybilety.pl ma w swojej bazie setki ofert promocyjnych na lot do Rzymu - wystarczy, że sprawdzisz poniższą ofertę. Ewentualnie skorzystaj z naszej wyszukiwarki biletów lotniczych i znajdź tanie loty do Rzymu w wybranym przez Ciebie terminie.

 • Cały rok
 • Na weekend
 • Na tydzień
 • Na dwa tygodnie
wylot z Warszawydo Rzymu
wylot Wt, 20 listopada
powrót Śr, 21 listopada
Cena
112
wylot z Krakowado Rzymu
wylot Czw, 20 grudnia
powrót Pn, 7 stycznia
Cena
157
wylot z Wrocławiado Rzymu
wylot Wt, 23 października
powrót Nd, 28 października
Cena
168
wylot z Katowicdo Rzymu
wylot Nd, 28 października
powrót Śr, 7 listopada
Cena
298
wylot z Gdańskado Rzymu
wylot Pt, 19 października
powrót Pn, 22 października
Cena
912
wylot z Poznaniado Rzymu
wylot Pn, 8 października
powrót Pn, 22 października
Cena
1275
wylot z Berlinado Rzymu
wylot Śr, 17 października
powrót So, 20 października
Cena
814
wylot z Warszawydo Rzymu
wylot Wt, 20 listopada
powrót Śr, 21 listopada
Cena
112
wylot z Krakowado Rzymu
wylot Czw, 20 grudnia
powrót Pn, 7 stycznia
Cena
157
wylot z Wrocławiado Rzymu
wylot Wt, 23 października
powrót Nd, 28 października
Cena
168
wylot z Katowicdo Rzymu
wylot Nd, 28 października
powrót Śr, 7 listopada
Cena
298
wylot z Gdańskado Rzymu
wylot Pt, 19 października
powrót Pn, 22 października
Cena
912
wylot z Warszawydo Rzymu
wylot Wt, 20 listopada
powrót Śr, 21 listopada
Cena
112
wylot z Krakowado Rzymu
wylot Czw, 20 grudnia
powrót Pn, 7 stycznia
Cena
157
wylot z Wrocławiado Rzymu
wylot Wt, 23 października
powrót Nd, 28 października
Cena
168
wylot z Warszawydo Rzymu
wylot Wt, 20 listopada
powrót Śr, 21 listopada
Cena
112
wylot z Krakowado Rzymu
wylot Czw, 20 grudnia
powrót Pn, 7 stycznia
Cena
157

Ile kosztuje lot do Rzymu?

Loty do Rzymu kupisz już od 112 złotych. Jest to najtańszy bilet jaki udało nam się wyszukać, najdroższe połączenie lotnicze do Rzymu kosztuje natomiast 912 złotych.

Najczęściej wybierane loty:
wylot: 28.09.2018
cena od 53
wylot: 04.12.2018
cena od 130
wylot: 10.10.2018
cena od 130
wylot: 16.12.2018
cena od 271
wylot: 13.10.2018
cena od 710
wylot: 29.09.2018
cena od 1280
wylot: 18.11.2018
cena od 1919
wylot: 18.04.2019
cena od 2086
Egzotyka dla Ciebie:
144 zł
wylot: 10.01.2019
1919 zł
wylot: 18.11.2018
1939 zł
wylot: 16.02.2019
2086 zł
wylot: 25.11.2018
2103 zł
wylot: 27.05.2019
2316 zł
wylot: 13.03.2019
3491 zł
wylot: 24.09.2018
3984 zł
wylot: 25.01.2019

Tanie loty Rzym

Stolica Włoch, miasto miast, najpiękniejsze miasto w Europie – takimi nazwami śmiało można określać Rzym (szczególnie polecamy loty do Rzymu wiosną - miasto zachwyca wtedy najbardziej). Położony jest on w środkowej części kraju, nad Tybrem. Jest ośrodkiem administracyjnym, politycznym, kulturalnym i turystycznym kraju. Zajmuje powierzchnię 1523 km kwadratowych, a w zespole miejskim Rzymu zamieszkuje około 3,8 mln ludzi.

Rzym to kolebka europejskiej kultury i sztuki o czym świadczy ogromna ilość zabytków i muzeów. W mieście znajduje się wiele chętnie odwiedzanych miejsc, które trzeba zobaczyć podczas krótkiego wyjazdu, takiego jak weekend w Rzymie, ale przy dysponowaniu dłuższym okresem czasu warto rozszerzyć swój plan zwiedzania.

Lot do Rzymu -  najważniejsze atrakcje Rzymu i Watykanu obejmuje:

 • Koloseum - najczęściej odwiedzany zabytek w Rzymie, często określany jako symbol Wiecznego Miasta. Początki tej budowli sięgają 70 roku, gdy dynastia Flawiuszów zdecydowała o wybudowaniu areny na potrzeby igrzysk. Stąd też pochodzi druga nazwa zabytku - Amfiteatr Flawiuszów. Ostatnie zawody odbyły się w VI wieku a Koloseum zaczęło pełnić rolę m.in. twierdzy. W 2012 roku rozpoczęto remont budowli, który ma przywrócić jej starożytny wygląd.
 • Panteon to owalna świątynia na Polu Marsowym niegdyś poświęcona wielu bogom dziś znajduje się tam kościół pw. Santa Maria ad Martyres. Panteon wymieniany jest w grupie najlepiej zachowanych starożytnych budynków.
 • Ołtarz Ojczyzny - kolejnym punktem na mapie Rzymu może być Plac Wenecki, na którym stoi marmurowy Ołtarz Ojczyzny, zbudowany w latach 1859-1871 na pamiątkę zjednoczenia Włoch.
 • Pomnik wilczycy - znany z podręczników szkolnych pomnik zlokalizowany na Piazza del Campidoglio, gdzie również znajduje się posąg Marka Aureliusza.
 • Forum Romanum - niegdyś zniszczone w podczas najazdu barbarzyńców ciągle zachwyca i stanowi centrum starożytnego Rzymu. Spacer między ruinami to jedna z głównych atrakcji miasta.
 • Via Condotti - handlowa część miasta, a dokładniej ulica słynąca z butików znanych projektantów mody oraz z aktualnie drogiej kawiarni Caffé Greco w przeszłości będącej miejscem spotkań pisarzy i poetów takich jak Goethe, Gogol, Stendhal czy Byron.
 • Piazza del Popolo z bazyliką  Matki Bożej kryjącą obrazy Caravaggia oraz drogą do punktu widokowego na Rzym  - Pincio w parku Villa Borghese. Znajduje się tam również Galeria Borghese popularne ze względu na wyjątkowe eksponaty m.in. dzieła Rafaela, Rubensa czy Tycjana.
 • Fontanna di Trevi - słynna barokowa fontanna położona w centrum Rzymu. Fontanna długa na 20 metrów i wysoka na 26 robi wrażenie szczególnie wieczorem i w nocy dzięki specjalnemu oświetleniu. Ponoć wrzucenie drobnych monet do środka fontanny przynosi turystom pomyślność.
 • Bazylika Santa Maria in Cosmedin to jeden z najstarszych i najpiękniejszych kościołów w Rzymie. Charakterystyczny element świątyni to Usta Prawdy - Bocca della Verita - antyczna rzeźba przedstawiająca twarz brodatego bóstwa  często kojarzona z filmem "Rzymskie wakacje " z Audrey Hepburn i Gregorym Peckiem.
 • Watykan i muzea watykańskie - warto na zwiedzanie Watykanu poświęcić kilka godzin a nawet cały dzień. Do głównych zabytków Watykanu należą: Bazylika św. Piotra, Kaplica św. Sebastiana kryjąca grób Jana Pawła II, grób św. Piotra i Papieży w Grotach Watykańskich, Pałac Apostolski, Kaplica Sykstyńska, na której ścianach i sklepieniu znajdują się freski Botticellego, Michała Anioła, Perugino oraz ogrody papieskie.
 • Via Appia Antica znana jako najstarsza droga świata wyznaczona 300 lat p.n.e. aktualnie prowadzi przez antyczne ruiny i grobowce będące pozostałością z czasów, gdy grzebania zmarłych było dozwolone jedynie poza granicami Rzymu.


Wymienione atrakcje Rzymu potwierdzają, iż jest to światowy ośrodek turystyczny, bogaty w zabytki z okresów starożytności i średniowiecza. Wymienienie wszystkich atrakcji turystycznych Rzymu nie jest możliwe, bowiem turyści i sami mieszkańcy stolicy Włoch wciąż odkrywają coraz to nowe, urokliwe miejsca.

Lotniska w Rzymie
Rzym jest również  bardzo ważnym węzłem komunikacji lotniczej we Włoszech. Znajdują się tu dwa wielkie lotniska – Fiumicino oraz Ciampino ale nie ma między nimi bezpośredniego połączenia.

Lotnisko Rzym - Fiumicino
Lotnisko Fiumicino położone jest w odległości około 30 kilometrów od miasta i obsługuje samoloty najważniejszych przewoźników z całego świata. Jest to główny port lotniczy Włoch, który obsługuje około 37 milionów pasażerów rocznie.

Dojazd na lotnisko Fiumicino:

 • autobus na lotnisko Fiumicino z Rzymu obsługuje przewoźnik COTRAL. Trasa podzielona jest na przystanki i w zależności od przejechanego dystansu cena biletu to od ok. 1,20 do 7 euro.
 • pociąg Rzym - Fiumicino to droższa opcja ale też szybszy środek transportu. Cena biletu na pociąg pośpieszny to około 14 euro a podróż trwa niecałe pół godziny.
 • dojazd na lotnisko Fiumicino z Rzymu taksówką również jest możliwy ale znacznie bardziej kosztowny.

Lotnisko Rzym - Ciampino
Natomiast na lotnisko Rzym-Ciampino przylatują samoloty gównie takich linii lotniczych jak: easyJet, Lviv Airlines, MyAir, Ryanair, Sterling Airlines, TUIfly oraz Wizz Air. Jest to mniejsze lotnisko, które odprawia około 4,5 miliona pasażerów rocznie ale położone jedynie 15 km od miasta.

Dojazd na lotnisko Ciampino w Rzymie:

 • linie autobusowe Atral- za podróż zapłacimy około 4 euro jadąc do centrum Rzymu 40 minut
 • autokar do centrum miasta od przewoźnika Terravision
 • taksówka z Rzymu na lotnisko Ciampino
 • wynajem samochodu na lotnisku Rzym-Ciampino - skontaktuj się z nami, a pomoże Ci w tym nasz serwis rezerwacji aut, który znajdziesz na górze strony

Loty z Polski do Rzymu
Z Polski do stolicy Włoch można polecieć z kilku lotnisk. Promocyjne bilety na tanie loty do Rzymu najczęściej dotyczą wylotów z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania i Krakowa. Ale w naszym serwisie znajdziesz również atrakcyjne ceny na tanie loty do Rzymu z wielu europejskich i światowych miast, gdyż Rzym to bardzo popularny kierunek podróży lotniczych. Podróże lotnicze do Rzymu cechuje więc duże obłożenie, czyli zainteresowanie wśród klientów linii lotniczych. Oznacza to mniej więcej tyle, że tanie loty do Rzymu sprzedają się bardzo szybko i nie warto dniami lub tygodniami czekać na lepszą promocję, a najlepiej bilet na tani lot do Rzymu rezerwować z wyprzedzeniem a poszukać tańszego hotelu lub noclegu w Rzymie.

Noclegi i hotele w Rzymie
Baza noclegowa w Rzymie obejmuje miejsca o bardzo zróżnicowanym standardzie. Od pięciogwiazdkowych hoteli w centrum miasta po hostele oferujące miejsce do spania w wieloosobowym pokoju. Dlatego ceny noclegu w Rzymie jaki wybierzesz zależą głównie od funduszy jakie na ten cel przeznaczysz. Jeżeli nie wiesz jak znaleźć dobry hotel w stolicy Włoch to na górze strony znajdziesz wyszukiwarkę, która Ci w tym pomoże.

Pamiętaj, że z BiletyBilety.pl tanie latanie do Rzymu może być możliwe, skorzystaj z wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych z Polski do Włoch by zarezerwować swój lot do jednego z rzymskich lotnisk.

Planujesz odwiedzić stolicę Włoch? Marzy ci się spacer wśród zabytków sakralnych i historycznych? Nie zwlekaj tylko rezerwuj bilety lotnicze do Rzymu na najlepszych stawkach cenowych. Biletybilety.pl ma w swojej bazie setki ofert promocyjnych na tanie loty do Rzymu - wystarczy, że sprawdzisz poniższą ofertę. Ewentualnie skorzystaj z naszej wyszukiwarki biletów lotniczych i znajdź najtańsze loty do Rzymu w wybranym przez Ciebie terminie.

Polecane linki

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszy Rozjowu Regionalnego
Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

Live Chat Software